Osvienčim - dopravaDostať sa do koncentračného tábora je možné viacerými možnými spôsobmi. Osvienčim sa nachádza neďaleko hraníc so Slovenskom, ako aj Českom. Môžete využiť tieto druhy dopravy:Autom:

Ide o jeden z najpreferovanejších spôsobov dopravy do Osvienčimu. Parkovanie v dedine nie je nijako komplikované. Nachádzajú sa tam platené aj bezplatné parkoviská. Vzdialenosť od niektorých miest:
Žilina – 135 km, Čadca – 105 km, Námestovo – 115 km, Ružomberok – 150 km, Ostrava – 100 km.

Zájazdová doprava:

Výlet ponúkajú viaceré cestovné kancelárie. Väčšinou sa v cene zájazdu nachádza prehliadka Osvienčimu, niektorí neponúkajú Brezinku. Výhodou takejto dopravy je sprievodca. Okrem toho tento jednodňový zájazd je spájaný s prehliadkou soľnej bane Wieliczka alebo Krakovom. Cena sa pohybuje okolo 30 euro na osobu.Vlak a autobus:

Tento druh dopravy je večný problém. Zo Slovenska sem nechodí žiadny priamy vlak alebo autobus verejnej dopravy a ak aj nejaký spoj nájdete, je to skôr senzácia. Vlaková stanica sa nachádza v strede medzi oboma tábormi, čo je síce fajn, ale spojenie so Slovenskom tu chýba. Z Českej republiky sa niekoľko spojov nájde.